Pronájem licencí Microsoft i na zákaznických serverech

Úterý, 11. března, 2014

Do konce minulého roku jsme mohli na základě smlouvy Microsoft SPLA poskytovat pronájem licencí produktů Microsoft pouze na serverech, které nebyly v přímém či nepřímém vlastnictví zákazníka. Licence byly poskytovány jako součást pronájmu serverových služeb (hardware a servisních prací) nebo v rámci poskytování privátního cloudu, pod hlavičkou Reaps RENT.

Nyní, na základě nové obchodní smlouvy Microsoft SPLA, můžeme licencovat softwarové produkty společnosti Microsoft přímo na zákaznické servery. Podmínkou pro poskytování licencí je převzetí správy serverových technologií na daném hardware, včetně údržby a zajištění konfiguračních prací naší společností Reaps s.r.o.. Tuto podmínku stanovuje přímo společnost Microsoft. Zákazník může využívat produkty v programu Microsoft SPLA pouze jako consumer, tedy spotřebitel. Veškeré administrační kroky spojené s provozem licencí musí zajišťovat zprostředkovatel SPLA licencí (Reaps s.r.o.).

Uvedená změna se týká pouze serverových technologií. Nadále tedy není možné pronajímat licence software Microsoft na koncové stanice vlastněné zákazníkem.

Pokud máte zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat…

Zpět na výpis

Reaps info

Microsoft SPLA

Na základě smlouvy Microsoft SPLA (Service Provider License Agreement) poskytujeme pronájem licencí produktů společnosti Microsoft.

Western Digital RED

Nová řada pevných disků s certifikací pro práci v NAS zařízeních.